| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Warranty Certificate |
| Warranty: | 1 Year |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

| XHGG501D | For cable fault rough distance measurement. Test method: low voltage pulse, high voltage flashover method(ICE, ARC Single shot) |
|
Display
|
Industrial grade 7"LCD display-viewing angle 160°. SCM centralized control, touch operation mode, strong anti-interference ability; |
| Measuring method | flashover sampling, low-voltage pulse sampling |
| Pulse amplitude | 100Vp-p |
| Output impedance | 50 ohm |
| Pulse width | 0.1uS ...2uS |
| Measurement error | absolute error of rough measurement: ±10m relative error of rough measurement: ±1% |
| Power supply mode | built-in 12V/5Ah DC power supply, which can work continuously for 6 hours |
| Measuring distance | 15m ...30km |
System

Our team
