| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Online Technical Support |
| Warranty: | 1 Year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Impulse voltage | 0 ~ 35kV (default 0 ~ 32kV) |
| High pressure and partial pressure | 1.5 |
| Built-in capacitance | 2μF |
| Discharge power | 0 ~ 1225 J (default: 0 ~ 1024 J) |
| Output voltage polarity | negative polarity |
| Impact power | 400W |
| Over current protection | 8mA(more than 3 seconds) |
| Over temperature protection | 85ºC |
| Dimension | 540L×300W×450H |
| Weight | not more than 25kg |
| Working power supply | AC 220V±10%/50Hz±2Hz |
| Ambient temperature | -20 ~ +50ºC |





